ROLKI

Wrotki najlpszy sposób na kondycję

by on 18 czerwca, 2019, Brak komentarzy

Wrotki mają dość długą historię. Ich pierwsza wersja powstała już w XVII wieku. Choć szczyt ich popularności przypadł na lata 70 i 80. To była epoka Disco. W tamtych dekadach wrotki damskie (https://www.sportbody.pl/pol_m_Skating_Wrotki_Wrotki-damskie-1352.html) były marzeniem każdej młodej dziewczyny. Obecnie popularność wrotek nieco zmalała na rzecz rolek. Ale co jakiś czas moda wraca, więc możemy liczyć na to że w najbliższych latach szał na wrotki wróci z przytupem.

Dlaczego warto jeździć na wrotkach?

Jazda na wrotkach ma wiele zalet. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie i kondycję. Regularnie jeżdżąc na wrotkach możemy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. W czasie jednego, godzinnego treningu możemy spalić nawet 700 kalorii. Jazda na rolkach rozwija także mięśnie nóg i pośladków. Dlatego jazda na wrotkach to świetny sport dla pań, które borykają się z tak zwaną pomarańczową skórką, czyli cellulitem. Wzmacniamy też mięśnie grzbietu oraz brzucha.

Jeżdżąc dbamy też o naszą ogólną kondycję. Wszystkie mięśnie w naszym ciele muszą ze sobą bardzo dobrze współpracować. Przecież utrzymanie się na chybotliwych rolkach nie jest wcale taką prostą sprawą. Zwłaszcza na początku nauki… W trakcie jazdy na rolkach także dotleniamy nasz organizm. Taki trening jest zdrowszy i lepiej dotlenia niż ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach. Dodatkowo oszczędzamy sporo pieniędzy. Nie musimy co miesiąc kupować karnetu na siłownię. Jedynym i w zasadzie jednorazowym wydatkiem jest zakup wrotek.

Tags:

About the author

Jakie zalety mają rolki regulowane?

Brak komentarzy

Najlepsze rolki dla dorosłych na rynku

Brak komentarzy

Podstawowe zasady wyboru spodni narciarskich

Brak komentarzy

Rolki damskie a męskie – 3 podstawowe różnice

Brak komentarzy