ROLKI

Rolki damskie a męskie – 3 podstawowe różnice

by on 20 kwietnia, 2018, Brak komentarzy

Coraz bardziej popularną formą spędzania aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu jest jazda na rolkach. I chociaż pierwsze skojarzenie na hasło rolki wysuwa się w stronę dzieci i nastoletniej młodzieży, warto wiedzieć, że jest to również idealny sport dla dorosłych. Co ważniejsze wypad na rolki mogą zorganizować całe rodziny, przez co rodzice spędzą czas z dziećmi. Być może też jednocześnie czegoś się od nich ucząc.

Jednakże nie wszystkie rolki są dla każdego. Ich wybór to kwestia dość mocno indywidualna. Bowiem prócz aktywności fizycznej i świetnie spędzonego czasu, należy wziąć pod uwagę także wygodę oraz komfort użytkownika. Teoretycznie logicznym wydaje się fakt, iż kobieta będzie potrzebować czegoś nieco innego niż mężczyzna bądź dziecko. Dlaczego?

1.Kolorystykadamskie rolki

Powodów można byłoby wyliczyć kilka. Co bardziej żartobliwi stwierdzają, że najważniejszą różnicą między poszczególnymi typami rolek jest kolorystyka. Wiadomo nie od dziś, że mężczyzna raczej niechętnie włożył by różowe obuwie. Jednakże kolor ten idealnie nadaje się do wykorzystania w przypadku rolek damskich. Równocześnie przeglądając asortyment dziecięcy zauważyć można wielobarwne wzory czy nawet ulubione postaci z kreskówek.

2. Punkt ciężkości

Każdy jakiś ciężar posiada i nic w tym dziwnego. Aczkolwiek nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w przypadku mężczyzn ciężar ciała rozkładany jest inaczej niż u kobiet. Co za tym idzie, damskie rolki (https://www.sportbody.pl/pol_m_Skating_Rolki_Rolki-damskie-1357.html) zostały nieco inaczej wyprofilowane, aby w trakcie ich użytkowania cały czas zapewniać wygodę.

3. Agresja i seksapil.

Stereotypowe postrzeganie mężczyzn sprawia, że dostrzegany jest w nich przede wszystkim buzujący testosteron i agresywny tryb bycia. Właśnie dzięki temu producenci rolek wpadli na pomysł, aby rolki damskie różniły się funkcjonalnością oraz wytrzymałością od męskich. Mężczyźni z reguły są wiele bardziej wymagający, zwłaszcza podczas uprawiania sportów. Natomiast z myślą o płci pięknej rolki tworzone są bardziej do celów rekreacyjnych do jazdy po gładkim i twardym podłożu.

Tags:

About the author

Jakie zalety mają rolki regulowane?

Brak komentarzy

Najlepsze rolki dla dorosłych na rynku

Brak komentarzy

Wrotki najlpszy sposób na kondycję

Brak komentarzy

Podstawowe zasady wyboru spodni narciarskich

Brak komentarzy