ROLKI

Podstawowe zasady wyboru spodni narciarskich

by on 1 grudnia, 2018, Brak komentarzy

Narciarstwo jest jedną z najpopularniejszych zimowych dyscyplin sportowych. Stanowi świetną zabawę, także dla nowicjuszy. I właśnie wśród początkujących pojawia się problem w doborze odpowiednich spodni narciarskich.

Podstawowe pytania

Najważniejsze jest określenie budżetu. Oferta jest bardzo szeroka i nie wszystkich stać, by kupić najlepsze spodnie narciarskie. Jeśli wcześniej wyselekcjonuje się grupę modeli, które mieszczą się w określonej kwocie, to łatwiej je później porównać i wybrać najodpowiedniejszy.

Kupując spodnie narciarskie należy także pamiętać o ich przeznaczeniu. Czy będą one wykorzystywane często, czy sporadycznie? Czy mają być modne, czy tylko użytkowe? Szczególnie ważne jest to w przypadku spodni dla dzieci, gdyż po roku może okazać się, że są za małe.

spodnie narciarskie

Jak dopasować spodnie?

Przede wszystkim tak, by nie krępowały ruchów i nie były zbyt luźne. Najlepiej przy tym posłużyć się tabelą rozmiarów producenta. Jeśli chodzi o długość, to powinny obejmować kołnierz buta narciarskiego.

Ważna jest membrana

Spodnie narciarskie wyposażone są w tzw. membrany. To wodoszczelna i oddychająca warstwa sprasowana z materiałem. Rozróżniamy dwa rodzaje membran: mikroporowate i hydrofilowe. Pierwsza z nich składa się z mikroskopijnych porów, które nie przepuszczają wody i wiatru, ale zapewniają wentylację. Membrany hydrofilowe natomiast są całkowicie wodoodporne, a ich wentylacja działa na zasadzie różnicy ciśnień powstałej dzięki różnicom temperatur. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które należy odpowiednio rozpatrzyć podczas zakupów.

Tags:

About the author

Jakie zalety mają rolki regulowane?

Brak komentarzy

Najlepsze rolki dla dorosłych na rynku

Brak komentarzy

Wrotki najlpszy sposób na kondycję

Brak komentarzy

Rolki damskie a męskie – 3 podstawowe różnice

Brak komentarzy