HULAJNOGI

Hulajnogi wyczynowe, wszystko co trzeba wiedzieć 

by on 20 czerwca, 2022, Brak komentarzy

Hulajnogi w ostatnich czasach przeżywają prawdziwy renesans. Ten środek transportu cieszy się uznaniem do tego stopnia, że wiele firm zdecydowało się na model subskrypcyjny, to znaczy, wynajem hulajnóg na minuty. Jednak część społeczeństwa żyje z hulajnogą za pan brat nieprzerwanie. Są to osoby, które jeżdżą na hulajnogach wyczynowych. Co to jest i czy różni się od zwykłej hulajnogi? 

Do trików, czy na codzień? 

hulajnogi wyczynowe

Hulajnoga wyczynowa tak naprawdę nie różni się zbytnio od sprzętu rekreacyjnego. Przede wszystkim jest zrobiona z wytrzymalszych materiałów, co wpływa na wagę sprzętu. Hulajnoga wyczynowa zwykle jest cięższa niż modele rekreacyjne. Kolejną różnicą jest też brak możliwości regulacji oraz złożenia hulajnogi. To wszystko, aby zapewnić pojazdowi stabilność. Kupując hulajnogę do trików warto wybrać gotowe rozwiązanie. Wówczas sprzęt przychodzi już złożony, przez co nie ma konieczności zaopatrywania się w specjalistyczne narzędzia. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku zakupu pierwszej hulajnogi wyczynowej z https://movino.com/pl/hulajnogi-wyczynowe/

Jaki rozmiar wybrać? 

Hulajnoga wyczynowa składa się z kilku elementów; deck, koła, widelec, kierownica oraz zacisk. Całość generuje odpowiednią wielkość sprzętu. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że hulajnoga wyczynowa musi być dobrana indywidualne do wzrostu użytkownika. Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozmiaru hulajnogi? Przede wszystkim wysokość. Hulajnoga powinna dosięgać pasa użytkownika, co umożliwia łatwość i bezpieczeństwo, zwłaszcza w trakcie robienia trików. Kierownica powinna być tak szeroka, aby właściciel bezproblemowo mógł wykonać pełny obrót. Z kolei rozmiar blatu powinien być taki, aby nogi użytkownika mogły się na nim zmieścić. Tutaj jednak często wybierany jest mniejszy deck, ze względu na to, aby jak najbardziej ograniczyć wagę hulajnogi wyczynowej. 

Tags:

About the author

Kiedy należy wymienić deck w hulajnodze wyczynowej?

Brak komentarzy

Kółka do hulajnogi wyczynowej – kiedy należy je zmienić?

Brak komentarzy

Części do hulajnogi wyczynowej – czy się opłaca?

Brak komentarzy

Jak kupić dobrą elektryczną hulajnogę?

Brak komentarzy

Elektryczna hulajnoga – pomysł na udany prezent

Brak komentarzy