HULAJNOGI

Kiedy należy wymienić deck w hulajnodze wyczynowej?

by on 30 września, 2022, Brak komentarzy

Jednym z najważniejszych elementów każdej hulajnogi jest blat. W szczególności w przypadku jazdy wyczynowej to jego wielkość, jak też jakość determinuje to, na ile łatwo można wykonywać poszczególne ewolucje i przyswajać nowe tricki. Decki dostępne są w różnych rozmiarach. Chociaż ich wybór pozostaje w zasadzie kwestią indywidualną, to osobom, które dopiero zaczynają przygodę z tym sportem, zaleca się skorzystanie z tabeli rozmiarów, w której wskazuje się, pod kątem rozmiaru buta, odpowiednią wielkość blatu.

Jaki blat do hulajnogi wybrać na początek?

Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wagę samego blatu. Deck do hulajnogi wyczynowej produkowany jest z wysokiej jakości aluminium, jednak producenci przewidują różne rozwiązania, które finalnie wpływają na jego ciężar. Jeśli ktoś jest nowicjuszem i dotychczas nie jeździł na hulajnodze pod kątem wyczynowym, najlepszym rozwiązaniem będzie lekki blat. Co prawda, odznacza się mniejszą wytrzymałością, jednak ta odgrywa rolę dopiero przy bardziej zaawansowanych ewolucjach. Natomiast niewielka waga decku bardzo ułatwia naukę podstawowych tricków, które są związane, między innymi, z jego obrotem wokół kierownicy.

deck do hulajnogi z białym napisem

Kiedy należy wymienić deck w hulajnodze?

Poza kwestiami oczywistymi, jak jego uszkodzenie. Deck do hulajnogi wyczynowej wymienia się najczęściej w sytuacji, gdy jest po prostu za mały, co utrudnia stabilną jazdę i pewne wykonywanie ewolucji. Czy oznacza to, że trzeba zakupić nową hulajnogę? Nie – poszczególne elementy, tak samo kierownica, jak też kółka, czy blat można po prostu wymienić. Należy jednak zwrócić uwagę na poszczególne rozwiązania technologiczne, związane, chociażby na rodzaj widelca w nowym blacie. To element, który połączony jest z kierownicą, jak również do niego montuje się przednie kółko. Widelce mogą różnić się w zależności od specyfiku blatu, a tym samym należy to dokładnie sprawdzić, by możliwy był przede wszystkim montaż kierownicy. Ważne są także same zaciski, które stabilizują kierownicę, co pozwala na bezpieczną jazdę.

Tags:

About the author

Kółka do hulajnogi wyczynowej – kiedy należy je zmienić?

Brak komentarzy

Części do hulajnogi wyczynowej – czy się opłaca?

Brak komentarzy

Hulajnogi wyczynowe, wszystko co trzeba wiedzieć 

Brak komentarzy

Jak kupić dobrą elektryczną hulajnogę?

Brak komentarzy

Elektryczna hulajnoga – pomysł na udany prezent

Brak komentarzy