BEZ KATEGORII

Dlaczego kask rowerowy jest tak ważny?

by on 10 czerwca, 2021, Brak komentarzy

Wielu rowerzystów, w szczególności tych jeżdżących rekreacyjnie lub amatorsko, rezygnuje z noszenia kasku rowerowego, uznając, że wypadek rowerowy im się nie przytrafi. Niestety, niektórzy z nich za swoją lekkomyślność płacą najwyższą cenę. Z tego względu należy sobie nieustannie przypominać, dlaczego noszenie kasku rowerowego jest tak ważne i czym może grozić uchylanie się od tego obowiązku.

Przed czym chroni dobry kask rowerowy?

Kask rowerowy ma za zadanie przede wszystkim chronić głowę, z czego każdy zdaje sobie sprawę. Nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć nawet podczas najkrótszej trasy, nawet jeśli przebiega ona po wyznaczonych ścieżkach rowerowych. Kask chroni jednak nie tylko przed przykrymi skutkami wypadków, ale także przed gałęziami w lesie lub padającym gradem. Jego głównym celem jest zapewnienie rowerzyście bezpieczeństwa, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu rozprężonej polistyrenowej pianki, którą umieszcza się w jego wnętrzu. Absorbuje ona wstrząsy i uderzenia, których można doświadczyć podczas upadku. Równie ważna jest zewnętrzna część kasku rowerowego (sprawdź w sklepie erowery.pl), która zapewnia dodatkową, solidną ochronę głowy.

Jak dobrać kask rowerowy dla siebie?

Wybierając kask rowerowy dla siebie, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego dopasowanie. Kask nie może uwierać, a tym bardziej się przesuwać. Nie powinien także zbytnio uciskać głowy. Rozmiar i kształt kasku powinien być do niej wręcz idealnie dostosowany. Warto również zwrócić uwagę na wentylację, pamiętając przy tym, że im więcej otworów, tym mniejsza trwałość tzw. skorupy.

Kask rowerowy należy także dobrać odpowiednio do swoich potrzeb: inny model sprawdzi się w przypadku jazdy rekreacyjnej, inny zaś podczas ekstremalnych wyzwań lub wyścigów rowerowych. Do codziennej jazdy polecane są kaski MTB, które są bardziej rozbudowane na potylicy i zachodzą nieco bardziej na uszy, dzięki czemu zapewniają lepszą ochronę głowy. Ewentualnie można zdecydować się na kask miejski, który nie zapewnia dodatkowych form ochrony, za to zwykle prezentuje się lepiej pod względem wizualnym.

Tags:

About the author

Sprzęt do zakupu, również niezbędny przy nartach

Brak komentarzy

Efektowne kije w atrakcyjnej cenie

Brak komentarzy

Dobre wiązania snowboardowe muszą być dobrze powiązane z butem

Brak komentarzy

Wodoodporne buty i nie tylko – oferta sklepu marki McKinley

Brak komentarzy

Co warto wiedzieć przed zakupem kurtki narciarskiej?

Brak komentarzy

5 porad dotyczących wyboru odpowiednich butów turystycznych

Brak komentarzy