BEZ KATEGORII

Buty piłkarskie – jakie wybrać?

by on 11 maja, 2022, Brak komentarzy

Dla każdego zawodnika buty piłkarskie to najważniejsza część stroju. To dzięki nim reakcje są szybkie, ruchy zwrotne i można szybko przechytrzyć rywali. Rodzajów butów piłkarskich jest dużo, jednak które wybrać? Lanki, turfy czy halówki?

Dostosuj buty piłkarskie do nawierzchni

Wybierając buty

https://dobrenarty.pl/odziez-i-obuwie/buty-pilkarskie-i-korki/

, należy zastanowić się, na jakim boisku będziemy grać. Trzeba określić warunki panujące na boisku, aby buty nie ograniczały aktywności.

Wiosną i latem chętniej gra się na boiskach zewnętrznych, trawiastych. Do takiej powierzchni najlepiej sprawdzą się LANKI, czyli Buty Piłkarskie FG. Stworzone do naturalnych trawiastych boisk. Na ich podeszwach znajdują się wkręcane metalowe lub stałe plastikowe kołki o zaokrąglonym kształcie. Gwarantują one doskonałą przyczepność nawet przy najbardziej skomplikowanych trikach.

Odpowiednie miejsce – odpowiednie buty

Na Orlik należy wybrać korki z delikatnymi wypustkami w podeszwie, tzw. TURFY. Przeznaczone na boiska ze sztuczną nawierzchnią. Zapewniają zwrotność, przyczepność i doskonałą amortyzację podczas gry. W takich butach ciężar ciała rozkłada się równomiernie co jest niezwykle ważne, podczas gdy na sztucznej nawierzchni.

Zimą i jesienią często treningi odbywają się w halach sportowych. Wtedy najlepszym wyborem są HALÓWKI, których podeszwa jest gumowa i płaska, bez wypustek. Takie buty nie zostawiają śladów na parkiecie i wyróżniają się doskonałą amortyzacją.

Byty piłkarskie muszą pasować do stopy

Kształt korków należy dostosować do pozycji gracza. W ofensywie najlepiej postawić na LANKI o zaokrąglonym kształcie z dużą ilością kołków, na pozycję defensywną trzeba wybrać model, który lepiej trzyma się nawierzchni i ma bardziej kanciaste kołki.

Im lżejsze buty piłkarskie tym lepsze. Rozmiar rozmiarowi nie równy, dlatego zawsze należy kierować się długością wkładki podczas zakupów przez Internet.

Przymierzając buty, najlepiej podskakiwać w nich i przebiec się kawałek. Niezmiernie ważna jest stabilizacja stawu skokowego. Najlepsze buty to takie, które zapewniają komfort noszenia.

Tags:

About the author

Sprzęt do zakupu, również niezbędny przy nartach

Brak komentarzy

Efektowne kije w atrakcyjnej cenie

Brak komentarzy

Dobre wiązania snowboardowe muszą być dobrze powiązane z butem

Brak komentarzy

Wodoodporne buty i nie tylko – oferta sklepu marki McKinley

Brak komentarzy

Co warto wiedzieć przed zakupem kurtki narciarskiej?

Brak komentarzy

5 porad dotyczących wyboru odpowiednich butów turystycznych

Brak komentarzy