ROWERY

Rower szosowy – jak wybrać odpowiedni?

by on 20 stycznia, 2023, Brak komentarzy

Miłośnicy pokonywania długich dystansów powinni stawiać na popularne rowery szosowe. Te lekkie jednoślady umożliwiają szybą, komfortową i co najważniejsze bezpieczną jazdę. Podpowiadamy, czym się charakteryzują i na co należy zwracać uwagę przy ich zakupie.

Cechy rowerów szosowych

Jak sama nazwa wskazuje rowery szosowe są tworzone z myślą o pokonywaniu długich tras. Te funkcjonalne jednoślady wyróżniają się lekkością, która umożliwia jazdę z dużą prędkością. Ponadto, są wyposażone w gładkie opony i dlatego nie powinny służyć do jazdy po nieutwardzanych nawierzchniach. Rower szosowy posiada wytrzymałą konstrukcję, wbrew pozorom sprawdzi się nie tylko na większych dystansach. Może być użytkowany na co dzień, jako środek transportu do pracy lub szkoły. Z tego powodu pozwoli na oszczędzanie sporych kwot na dojazdach, a ponadto posłuży do aktywnego spędzania weekendów poza miastem. Więcej o rowerach szosowych znajdziesz na: https://www.greenbike.pl/rowery-szosowe-c-17.html

Jak wybrać dobry rower szosowy?

Wybierając rower szosowy należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Nieprzemyślany zakup pierwszego lepszego modelu może skutkować dużym dyskomfortem podczas jego użytkowania. Najważniejsze aspekty brane pod uwagę przy zakupie tego jednośladu to:

  • rozmiar – musi być dopasowany do wzrostu, co umożliwia jazdę w wygodnej, ergonomicznej pozycji.
  • konstrukcja ramy – dłuższa rama umożliwia jazdę w pochylonej pozycji, a co za tym idzie osiąganie wyższych prędkości.
  • hamulce – można wybierać pomiędzy modelami tarczowymi i szczękowymi. Te pierwsze cechują się lekkością, a drugie gwarantują lepszą skuteczność hamowania na śliskich i nierównych nawierzchniach.
  • napęd – powinien być dostosowany do preferowanego stylu jazdy.
  • koła – warto stawiać na jak najlżejsze modele, co będzie oznaczało mniejszy opór. Ich obręcze powinny posiadać stożkowy kształt, co czyni je bardziej aerodynamicznymi. 
Tags:

About the author

Rower Dziecięcy: Bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu

Brak komentarzy

Rower Rondo — odkryj tajemnice wyjątkowego jednośladu

Brak komentarzy

Rowery Giant — giganty wśród rowerów 

Brak komentarzy

Bezpieczeństwo Na Rowerze: Ochrona i Komfort z Zbroją na Rower

Brak komentarzy

Mongoose – prawdziwy potentat w świecie rowerów

Brak komentarzy

Sklep z rowerami – wybierz idealny pojazd dla siebie

Brak komentarzy