SPRZęT WSPINACZKOWY

Dobre przygotowanie do wyjazdu na narty

by on 21 stycznia, 2022, Brak komentarzy

Jazda na nartach oraz na desce snowboardowej cieszy się ogromną popularnością. W Polsce nie brakuje stoków, gdzie takie dyscypliny sportowe można trenować. Aby móc w pełni cieszyć się swobodą jazdy, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. Nie tylko, jeżeli chodzi o sprzęt (narty, deska), ale również odpowiednia garderoba.

Kurtka dobrej jakości

W pierwszej kolejności – kurtka. Takie, które można założyć na narty, czy też na deskę, oferuje marka The North Face. Obecna na rynku od wielu lat, dba nie tylko o potrzeby amatorów sportów zimowych. Dobrze, ale jaka powinna być kurtka na narty? Na pewno wodoodporna. Jest to jeden z najważniejszych czynników, które decydują o tym, czy kurtka będzie dobra do jazdy na nartach, czy też nie.

Ważna jest również obecność specjalnej membrany, dzięki której nie będzie trzeba obawiać się wiatru. O niego nietrudno na stokach, więc tym bardziej należy zadbać o odpowiednią ochronę. Membrana jest o tyle dobra, że jest ona w stanie również zapewnić oddychalność – co jest bardzo ważne, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że ma się na sobie tyle warstw ubrań, zapewniających maksymalne ciepło.

Spodnie i warstwy dolne na narty

Równie ważne jak kurtka, są również spodnie, a także inne warstwy dolne, jakie założy się na siebie. Może nie warto zakładać nie wiadomo ilu warstw, ale na pewno należy mieć na sobie przynajmniej jedną warstwę termiczną. W szczególności, jeżeli ktoś spodziewa się dużych mrozów. Odpowiednie ubrania termiczne, wzbogacone dobrymi, ocieplanymi spodniami narciarskimi to dobre połączenie, dzięki czemu będzie można zapewnić sobie wygodę i komfort podczas jazdy na nartach.

Marka North Face również zapewnia takie spodnie, jak również legginsy – znajdziesz je w sklepie polarsport.pl, które można założyć pod spód. Warto sprawdzić ich ofertę, jeżeli ktoś chce naprawdę dobrze przygotować się do uprawnia sportów zimowych. Chociaż również tego typu elementy garderoby można mieć na sobie podczas zwykłego, zimowego spaceru, który tak wiele osób lubi celebrować, mając śnieg za oknem.

Tags:

About the author

Zakup plecaka turystycznego

Brak komentarzy

Zadbaj o narty przed kolejnym zimowym sezonem!

Brak komentarzy

Gdzie można kupić dobrą kurtkę puchową?

Brak komentarzy

Sprzęt alpinistyczny, na jaki się zdecydować, aby doskonale się sprawdził?

Brak komentarzy

Wygodne buty górskie

Brak komentarzy

Czym jest magnezja i kto powinien ją stosować?

Brak komentarzy