SPORTY WODNE

Zielona woda w basenie

by on 9 grudnia, 2019, Brak komentarzy

Posiadacze basenu ciągle zastanawiają się nad tym, jak pozbyć się zielonej wody w basenie w sprawny i bezpieczny dla zdrowia sposób. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele preparatów, które umożliwiają nam szybkie pozbycie się zielonej wody z basenu. Warto dowiedzieć się, jakie produkty powinny być używane.

Zielona woda w basenie – z czego bierze się jej charakterystyczne zabarwienie?

Warto mieć świadomość, co tak naprawdę powoduje tworzenie się zielonej wody. Zabarwienie to wynika z obecności w wodzie basenowej wielu mikroorganizmów, takich jak algi, plankton, grzyby, a nawet bakterie. Warto wiedzieć, że niektóre z tych mikroorganizmów mogą być niebezpieczne dla zdrowia i powodować infekcje u człowieka. Dlatego właśnie tak ważne jest dezynfekowanie wody w basenie ogrodowym za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych środków.

Jakie środki warto używać do walki z zieloną wodą w basenie ogrodowym?

Pomocne mogą być tabletki zawierające chlor oraz tlen – zobacz więcej na DobreBaseny.pl. Pozwalają one na dokładną dezynfekcję basenu i zabijanie groźnych mikroorganizmów. Dzięki temu nasza woda staje się przejrzysta i krystalicznie czysta. Ważne jest także używanie produktów, które regulują pH wody basenowej, ponieważ nieprawidłowe pH może sprzyjać rozwojowi alg i planktonu. Inne preparaty, niezbędne do użytkowania basenu to antyalgi, czyli środki chemiczne zabijające i zapobiegające rozwojowi planktonu. Warto posiadać tego typu środki czystości, by czuć się w pełni bezpiecznym w swoim basenie ogrodowym.

Tags:

About the author

Kurs Essential Navigation & Seamanship, a więc kursy nawigacji morskiej

Brak komentarzy

Jacuzzi dmuchane – sposób na odpoczynek w domowym zaciszu

Brak komentarzy

Rozpoczynamy przygodę z marinami

Brak komentarzy

Upalne lato tylko z basenem Intex!

Brak komentarzy