SPORT

Z jakiego materiału strój sportowy wybrać?

by on Grudzień 15, 2018, Brak komentarzy

Producenci przy produkcji strojów sportowych korzystają z bardzo wielu materiałów, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, aby móc wybrać najlepszy strój sportowy do treningów.

Jakie materiały są godne uwagi?

Na półkach sklepowych najczęściej można spotkać stroje z poliestru, poliamidu, membrany, wełny oraz bawełny. Pamiętać należy jednak o tym, że każda z tych tkanin przeznaczona jest do zupełnie innych aktywności fizycznych. W sezonie zimowym warto postawić na wysokiej jakości strój sportowy, który wykonany jest z termoaktywnego poliestru. Materiał ten bardzo skutecznie zatrzymuje ciepło i co najważniejsze sprawnie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Osoby, które chcą wybrać się na basen, powinny z kolei postawić na strój wykonany z tkanin poliamidowych, które jak powszechnie wiadomo nie wchłaniają wody.

Moda na poliester

Osoby, które poszukują profesjonalnego stroju sportowego w pierwszej kolejności powinny rozejrzeć się za poliestrem. Największą zaletą tego niesamowitego materiału jest nie tylko niski wskaźnik chłonności wilgoci, ale również doskonała wytrzymałość. Nawet po wielu praniach stroje z poliestru prezentować będą się bardzo okazale i nie stracą swoich drogocennych właściwości. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że poliestrowa odzież jest odporna na promienie słoneczne, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można trenować na świeżym powietrzu. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla odzieży sportowej wykonanej z bawełny i lnu. Do największych zalet należy zaliczyć także przystępną cenę.

Tags:

About the author

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

Brak komentarzy

Pierwsze kroki na stoku narciarskim – jak się przygotować?

Brak komentarzy

Różne typy hulajnóg elektrycznych

Brak komentarzy

Najwyższa pora odczarować kalesony męskie

Brak komentarzy

Czy istnieją nieprzemakalne plecaki turystyczne?

Brak komentarzy