SPORT

Z jakiego materiału strój sportowy wybrać?

by on 15 grudnia, 2018, Brak komentarzy

Producenci przy produkcji strojów sportowych korzystają z bardzo wielu materiałów, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, aby móc wybrać najlepszy strój sportowy do treningów.

Jakie materiały są godne uwagi?

Na półkach sklepowych najczęściej można spotkać stroje z poliestru, poliamidu, membrany, wełny oraz bawełny. Pamiętać należy jednak o tym, że każda z tych tkanin przeznaczona jest do zupełnie innych aktywności fizycznych. W sezonie zimowym warto postawić na wysokiej jakości strój sportowy, który wykonany jest z termoaktywnego poliestru. Materiał ten bardzo skutecznie zatrzymuje ciepło i co najważniejsze sprawnie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Osoby, które chcą wybrać się na basen, powinny z kolei postawić na strój wykonany z tkanin poliamidowych, które jak powszechnie wiadomo nie wchłaniają wody.

Moda na poliester

Osoby, które poszukują profesjonalnego stroju sportowego w pierwszej kolejności powinny rozejrzeć się za poliestrem. Największą zaletą tego niesamowitego materiału jest nie tylko niski wskaźnik chłonności wilgoci, ale również doskonała wytrzymałość. Nawet po wielu praniach stroje z poliestru prezentować będą się bardzo okazale i nie stracą swoich drogocennych właściwości. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że poliestrowa odzież jest odporna na promienie słoneczne, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można trenować na świeżym powietrzu. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla odzieży sportowej wykonanej z bawełny i lnu. Do największych zalet należy zaliczyć także przystępną cenę.

Tags:

About the author

Czym jest żel energetyczny?

Brak komentarzy

Szybka nauka jazdy na nartach dla dzieci!

Brak komentarzy

Dlaczego jazda na nartach jest tak popularna? Prosta nauka jazdy na nartach

Brak komentarzy

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

Brak komentarzy

Pierwsze kroki na stoku narciarskim – jak się przygotować?

Brak komentarzy