SPORT

Wybór atlasu treningowego

by on 15 listopada, 2018, Brak komentarzy

Atlasy treningowe są popularnymi urządzeniami w siłowniach, gdyż pozwalają na zapewnienie możliwości realizowania intensywnego treningu całego ciała. Jednocześnie atlas treningowy może być również wykorzystywany w warunkach domowych. Warto decydować się na takie atlasy treningowe, które mają dopasowaną wielkość oraz wagę.

Wybierając atlas treningowy najważniejsze jest dopasowanie wymiarów do miejsca, w którym atlas będzie użytkowany. Istotne jest również zwrócenie uwagi na takie elementy jak:
– wymiar oparcia
– maksymalna waga użytkownika
– wymiar siedziska.

Dobrze jest, gdy poszczególne elementy atlasu wykonane są z dobrej jakości materiałów. Pozwala to nawet przy intensywnym treningu ograniczyć ewentualne uszkodzenia pod wpływem intensywnego użytkowania. Takie użytkowanie atlasów treningowych jest charakterystyczne przy używaniu ich na siłowniach.

Wybór modelu atlasu

Bardzo ważne jest decydowanie się na taki atlas treningowy, który pochodzi od sprawdzonych producentów. Takie firmy są w stanie zapewnić dłuższe gwarancje czy lepsze wykonanie urządzenia. Łatwiej jest również znaleźć uchwyt do atlasu (https://www.sportbody.pl/pol_m_Fitness-i-silownia_Sprzet-na-silownie_Akcesoria-do-atlasow-852.html), gdy trzeba będzie dokonać wymiany uszkodzonego elementu.
Porównując poszczególne oferty dostępnych na rynku modeli atlasów treningowych warto brać pod uwagę między innymi jakość użytych przez producenta materiałów. Jednocześnie gwarancja pozwala na zapewnienie serwisowania urządzenia przy usterkach technicznych. Zwrócić uwagę trzeba również na typ konstrukcji atlasu, co pozwala na dopasowanie atlasu do potrzeb treningowych.

Tags:

About the author

Czym jest żel energetyczny?

Brak komentarzy

Szybka nauka jazdy na nartach dla dzieci!

Brak komentarzy

Dlaczego jazda na nartach jest tak popularna? Prosta nauka jazdy na nartach

Brak komentarzy

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

Brak komentarzy

Pierwsze kroki na stoku narciarskim – jak się przygotować?

Brak komentarzy