BEZ KATEGORII

Sprzęt do domowej siłowni – co wybrać, gdy brakuje miejsca

by on Wrzesień 25, 2015, Brak komentarzy

Ćwiczenia na profesjonalnej siłowni dają z pewnością najszersze spektrum możliwości, jeśli chodzi o koncentrowanie się na konkretnych partiach mięśni. Jednak duża część ćwiczących osób tak naprawdę za cel obiera sobie zrzucenie zbędnych kilogramów, a nie rozbudowę muskulatury. W takich przypadkach w zupełności wystarczy-mini siłownia, jaką każdy z nas może urządzić we własnym domu.

Zalecane w tym przypadku ćwiczenia cardio nie wymagają na szczęście zaawansowanego technologicznie sprzętu. Pomijając oczywiście aktywności, jakie można podejmować na świeżym powietrzu, do ćwiczeń tego typu, wykonywanych we własnym zakresie mogą nam się przydać:

  • bieżnia stacjonarna
  • rowerek stacjonarny
  • gumy do ćwiczeń
  • maty
  • hantle do fitnessu
  • koła do ćwiczeń
  • piłki gimnastyczne

… i wiele innych. Jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca warto dobrze przemyśleć zakup właściwego sprzętu.

Niewielkie gabarytowo sprzęty do fitnessu, takie jak piłki, maty i gumy, choć same nie zajmują wiele miejsca, mogą nie być najlepszym rozwiązaniem. Wykonywane nań ćwiczenia wymagają z reguły pełnego zakresu ruchów. Bieżnie z kolei, to rozwiązanie raczej dla osób majętnych i zwykle są one dość pokaźnych rozmiarów.

rower_stacjonarfnyNajlepszym rozwiązaniem w tym wypadku wydaje się być rowerek stacjonarny. Zajmuje stosunkowo niedużo miejsca, ale to nie jedyna jego zaleta. Fakt, że w ćwiczenia zaangażowane są tylko dolne partie ciała sprawia, że mamy wciąż pełną swobodę ruchów rękoma. Możemy dzięki temu zająć się innymi czynnościami, jak chociażby lektura czy surfowanie po internecie.

Wbrew pozorom, możliwość zajęcia czymś rąk podczas ćwiczeń na rowerku stacjonarnym jest bardzo ważna. Głównie dlatego, że uprzyjemniając ćwiczenia, wpływa na większą motywację. A to prowadzi do znacznie większej regularności ćwiczeń, która jest niezwykle istotna w walce o szczuplejszą sylwetkę.

Tags:

About the author

Dlaczego warto ćwiczyć z ławeczką do brzuszków?

Brak komentarzy

Bieżnia bez wiekowych ograniczeń

Brak komentarzy

Ćwiczenia ze stepperem

Brak komentarzy

Mata do ćwiczeń zapewnia odpowiednią amortyzację i chroni przed urazami

Brak komentarzy

Zalety i wady treningu na rowerku stacjonarnym

Brak komentarzy

Jak działa pulsometr?

Brak komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *