DOMOWA SIłOWNIA SPORT

Prosta zmiana chwytu- uchwyty do wyciągów

by on 25 września, 2018, Brak komentarzy

Często osoba zaczynająca przygodę z kształtowaniem swojego ciała nie ma wystarczająco siły, aby wykonywać podstawowe ćwiczenia angażujące wiele stawów lub ćwiczenia kalisteniczne z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Naprzeciw temu problemowi natury sportowej wychodzą różnego rodzaju uchwyty do wyciągu.

Mały element i dużo korzyści

uchwyt do wyciągu

Uchwyt do wyciągu (https://www.sportbody.pl/pol_m_Fitness-i-silownia_Sprzet-na-silownie_Akcesoria-do-atlasow-852.html) jest niczym innym jak elementem mocowanym do określonej maszyny ćwiczebnej. Istnieje wiele rodzajów różnych uchwytów, które możemy samodzielnie mocować do linki maszyny. Dlaczego tych uchwytów jest tak dużo i różnią się one od siebie? Odpowiedź jest niebanalna. Ciało ludzkie jest bardzo skomplikowane, a każdy rodzaj aktywności fizycznej jest zapisywany w naszych włóknach mięśniowych. Może nie jest to „zapis” dosłowny, ale bardzo istotny- stajemy się przez to coraz bardziej sprawni. Jaki ma to związek z uchwytem do wyciągu? Uchwyt emituje różnego rodzaju bodźce. Ćwiczenie wykonywane z wykorzystaniem różnorodnych uchwytów wpływa w sposób kompleksowy na nasze włókna mięśniowe. Innymi słowy, dzięki uchwytom do wyciągu nasze mięśnie dostają zróżnicowane bodźce, a następnie na drodze regeneracji odbudowują się ze zwiększonym potencjałem siłowym lub tonusem mięśniowym. Zatem, uchwyty do wyciągów będą niezbędne w treningu kształtującym sylwetkę oraz zwiększającym siłę naszych mięśni.

 

Warto jest wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem uchwytów do wyciągu szczególnie w okresach roztrenowania lub w przerwach pomiędzy treningami właściwymi z wykorzystaniem wolnych ciężarów.

Tags:

About the author

Czym jest żel energetyczny?

Brak komentarzy

Kurtki Rossignol czyli znakomity stosunek ceny do jakości

Brak komentarzy

Szybka nauka jazdy na nartach dla dzieci!

Brak komentarzy

Dlaczego jazda na nartach jest tak popularna? Prosta nauka jazdy na nartach

Brak komentarzy

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

Brak komentarzy