SPORT

Pierwsze kroki na stoku narciarskim – jak się przygotować?

by on Październik 4, 2019, Brak komentarzy

Już za chwilę zawita do nas zima. Jest to czas, który lubimy spędzać w domu z kubkiem gorącej kawy w ręku, ale może warto zmienić nawyki i zacząć uprawiać sporty zimowe? Świetną zabawą i dobrym treningiem jest jazda na nartach. Jak przygotować się do pierwszego wyjścia na stok?

Z instruktorem czy samodzielnie?
Rozpoczynając przygodę z nauką jazdy na nartach warto skusić się na kilka godzin jazdy z instruktorem. Nauka pod czujnym okiem fachowca pozwoli przyswoić podstawowe zasady tego sportu, a jednocześnie instruktor jest w stanie dopilnować byśmy nie nabrali złych nawyków.

Dzięki dobrym podstawom jazda będzie bezpieczniejsza i szybciej opanujemy podstawy, które są punktem wyjścia do poprawnej jazdy.

Sprzęt na stok
Wybierając narty musimy zwrócić uwagę na wzrost, wagę oraz rodzaj tras, po których planujemy jeździć. Ważne jest również wybranie nart pod kontem umiejętności, jakie posiadamy. Narty Head (https://www.krakowsport.pl/pol_m_Sprzet-zimowy_Narty_Narty-Head-149.html) są bardzo dobre dla narciarzy początkujących, jak i tych, którzy mogą pochwalić się już pewnymi umiejętnościami.

Wybierając narty warto pamiętać, że nie kupujemy nart na jeden sezon. Narty Head to zakup, który może nam służyć latami, pod warunkiem, że dobrze dopasujemy je do swoich umiejętności oraz warunków fizycznych.

Strój na stok
Kolejnym elementem, który nie tylko uprzyjemnia jazdę na nartach to odpowiednio skompletowany strój narciarski. Warto postawić na ubranie „na cebulę”. Zaczynamy od bielizny termoaktywnej, która jest pierwszą warstwą odzieży. Druga warstwa to docieplenie. Warstwa zewnętrzna, czyli kurtka, chroni przed wiatrem.

Tags:

About the author

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

Brak komentarzy

Różne typy hulajnóg elektrycznych

Brak komentarzy

Najwyższa pora odczarować kalesony męskie

Brak komentarzy

Czy istnieją nieprzemakalne plecaki turystyczne?

Brak komentarzy

Z jakiego materiału strój sportowy wybrać?

Brak komentarzy