SPORT

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

by on Listopad 1, 2019, Brak komentarzy

Walka o utratę nadprogramowych kilogramów to bardzo trudny i długi proces. Wymaga wiele siły i konsekwencji. Jak rozpocząć walkę o upragniona sylwetkę?

Sylwetka powstaje w kuchni
Racjonalne odżywianie jest podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić walcząc o ładną sylwetkę. Zbilansowana dieta, duża ilość warzyw i owoców oraz unikanie cukru to podstawy zdrowego odżywiania.

Ujemny bilans kaloryczny to podstawowe założenie diety, która ma doprowadzić do spadku wagi.

Fitness i bieganie nie dla każdego
Utrata zbędnych kilogramów wiąże się z racjonalna dietą oraz wprowadzeniem w życie ruchu. Bardzo często osoby odchudzając się od razu postanawiają zapisać się na fitness, basen, czy rozpocząć bieganie. A najlepiej wszystko razem, by szybko osiągnąć zamierzony skutek. Nie jest to najlepszy pomysł.

Osoby, które przez długi czas omijały wszelką aktywność fizyczną nie są w stanie rozpocząć aktywnego życia z dnia na dzień. Tak optymistyczne podejście kończy się zakwasami i zaprzestaniem aktywności fizycznej

Ruch zgodny z umiejętnościami
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie ruchu stopniowo. Idealny w tej sytuacji jest nordic walking. Jest to forma aktywności, która zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Dlaczego?

Nordic walking jest miarowym marszem, w który zaangażowane jest 90 % mięśni. Godzina nordic walking pozwala spalić około 400 kcal podczas gdy tradycyjny marsz około 280 kcal. Kolejną zaletą nordic walking jest nieduży koszt rozpoczęcia uprawiania tej dyscypliny sportowej – wystarczą kijki nordic walking i jesteśmy gotowi. Kijki nordic walking można kupić w każdym sklepie sportowym jak np. Krakowsport.pl

Nordic walking to forma ruchu, która jest idealna na początek. Dodatkową jej zaletą jest przebywanie na świeżym powietrzu.

Tags:

About the author

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy

Pierwsze kroki na stoku narciarskim – jak się przygotować?

Brak komentarzy

Różne typy hulajnóg elektrycznych

Brak komentarzy

Najwyższa pora odczarować kalesony męskie

Brak komentarzy

Czy istnieją nieprzemakalne plecaki turystyczne?

Brak komentarzy

Z jakiego materiału strój sportowy wybrać?

Brak komentarzy