SPORT

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

by on 1 listopada, 2019, Brak komentarzy

Walka o utratę nadprogramowych kilogramów to bardzo trudny i długi proces. Wymaga wiele siły i konsekwencji. Jak rozpocząć walkę o upragniona sylwetkę?

Sylwetka powstaje w kuchni
Racjonalne odżywianie jest podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić walcząc o ładną sylwetkę. Zbilansowana dieta, duża ilość warzyw i owoców oraz unikanie cukru to podstawy zdrowego odżywiania.

Ujemny bilans kaloryczny to podstawowe założenie diety, która ma doprowadzić do spadku wagi.

Fitness i bieganie nie dla każdego
Utrata zbędnych kilogramów wiąże się z racjonalna dietą oraz wprowadzeniem w życie ruchu. Bardzo często osoby odchudzając się od razu postanawiają zapisać się na fitness, basen, czy rozpocząć bieganie. A najlepiej wszystko razem, by szybko osiągnąć zamierzony skutek. Nie jest to najlepszy pomysł.

Osoby, które przez długi czas omijały wszelką aktywność fizyczną nie są w stanie rozpocząć aktywnego życia z dnia na dzień. Tak optymistyczne podejście kończy się zakwasami i zaprzestaniem aktywności fizycznej

Ruch zgodny z umiejętnościami
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie ruchu stopniowo. Idealny w tej sytuacji jest nordic walking. Jest to forma aktywności, która zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Dlaczego?

Nordic walking jest miarowym marszem, w który zaangażowane jest 90 % mięśni. Godzina nordic walking pozwala spalić około 400 kcal podczas gdy tradycyjny marsz około 280 kcal. Kolejną zaletą nordic walking jest nieduży koszt rozpoczęcia uprawiania tej dyscypliny sportowej – wystarczą kijki nordic walking i jesteśmy gotowi. Kijki nordic walking można kupić w każdym sklepie sportowym jak np. Krakowsport.pl

Nordic walking to forma ruchu, która jest idealna na początek. Dodatkową jej zaletą jest przebywanie na świeżym powietrzu.

Tags:

About the author

Chroń swoje oczy na nartach!

Brak komentarzy

Czym jest żel energetyczny?

Brak komentarzy

Kurtki Rossignol czyli znakomity stosunek ceny do jakości

Brak komentarzy

Szybka nauka jazdy na nartach dla dzieci!

Brak komentarzy

Dlaczego jazda na nartach jest tak popularna? Prosta nauka jazdy na nartach

Brak komentarzy

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy