SPORT

Na co zwrócić uwagę wybierając rower rehabilitacyjny?

by on Październik 17, 2018, Brak komentarzy

Zakup nowego roweru rehabilitacyjnego bardzo często wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego też warto dokładnie przemyśleć swój wybór i zwrócić szczególną uwagę nawet na najmniejsze elementy.

O czym należy pamiętać

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, jakie rozmiary ma rower rehabilitacyjny. Przy niektórych modelach może być duży problem, aby znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Warto sprawdzić również maksymalną wagę osoby trenującej. Rower rehabilitacyjny o niewielkiej dopuszczalnej wadze może szybko ulec awarii. Warto także idealnie dopasować sprzęt do swojego wzrostu. Pamiętać należy również i o tym, że nie wszystkie modele mają możliwość regulacji siodełka i kierownicy. Inwestując w drogi sprzęt nie można zapominać o gwarancji i serwisie. W przypadku awarii nie powinnyśmy mieć problemy, aby błyskawicznie naprawić rower rehabilitacyjny.

Funkcje roweru

W dzisiejszych czasach bardzo wiele rowerów rehabilitacyjnych posiada dodatkowe funkcje, które mogą w mniejszym lub większym stopniu wpłynąć na jakość naszego codziennego treningu. Przydać może się nie tylko standardowy pomiar szybkości i przebytej odległości. Warto postawić na taki model, który posiada specjalne sensory do mierzenia tętna podczas ćwiczeń. W pierwszej kolejności warto postawić na niezawodny sprzęt, który ma możliwość regulowania siły obciążenia. Funkcja ta przyda się, gdy z jednego urządzenia korzystać będzie kilka osób. Rehabilitacyjny rower to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na profesjonalny sprzęt.

Tags:

About the author

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

Brak komentarzy

Pierwsze kroki na stoku narciarskim – jak się przygotować?

Brak komentarzy

Różne typy hulajnóg elektrycznych

Brak komentarzy

Najwyższa pora odczarować kalesony męskie

Brak komentarzy

Czy istnieją nieprzemakalne plecaki turystyczne?

Brak komentarzy