SPORT

Na co zwrócić uwagę wybierając rower rehabilitacyjny?

by on 17 października, 2018, Brak komentarzy

Zakup nowego roweru rehabilitacyjnego bardzo często wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego też warto dokładnie przemyśleć swój wybór i zwrócić szczególną uwagę nawet na najmniejsze elementy.

O czym należy pamiętać

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, jakie rozmiary ma rower rehabilitacyjny. Przy niektórych modelach może być duży problem, aby znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Warto sprawdzić również maksymalną wagę osoby trenującej. Rower rehabilitacyjny o niewielkiej dopuszczalnej wadze może szybko ulec awarii. Warto także idealnie dopasować sprzęt do swojego wzrostu. Pamiętać należy również i o tym, że nie wszystkie modele mają możliwość regulacji siodełka i kierownicy. Inwestując w drogi sprzęt nie można zapominać o gwarancji i serwisie. W przypadku awarii nie powinnyśmy mieć problemy, aby błyskawicznie naprawić rower rehabilitacyjny.

Funkcje roweru

W dzisiejszych czasach bardzo wiele rowerów rehabilitacyjnych posiada dodatkowe funkcje, które mogą w mniejszym lub większym stopniu wpłynąć na jakość naszego codziennego treningu. Przydać może się nie tylko standardowy pomiar szybkości i przebytej odległości. Warto postawić na taki model, który posiada specjalne sensory do mierzenia tętna podczas ćwiczeń. W pierwszej kolejności warto postawić na niezawodny sprzęt, który ma możliwość regulowania siły obciążenia. Funkcja ta przyda się, gdy z jednego urządzenia korzystać będzie kilka osób. Rehabilitacyjny rower to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na profesjonalny sprzęt.

Tags:

About the author

Chroń swoje oczy na nartach!

Brak komentarzy

Czym jest żel energetyczny?

Brak komentarzy

Kurtki Rossignol czyli znakomity stosunek ceny do jakości

Brak komentarzy

Szybka nauka jazdy na nartach dla dzieci!

Brak komentarzy

Dlaczego jazda na nartach jest tak popularna? Prosta nauka jazdy na nartach

Brak komentarzy

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy