SPORTY WODNE

Kurs SRC – czym się cechuje?

by on 2 listopada, 2021, Brak komentarzy

Kurs SRC jest przeznaczony dla każdego, kto chce zostać radiooperatorem łączności bliskiego zasięgu. Szkolenie ma za zadanie przygotować nas do tych zadań i wprowadzić do egzaminu przed komisją Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Czym cechuje się taki kurs? Jakie zadania należą do radiooperatora SRC? O czym należy pamiętać?

Kurs SRC

Okazuje się, że taki kurs może przyjmować postać jednodniowego szkolenia, jakie przygotuje nas do ostatecznego egzaminu przed Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Terminy kursów najczęściej są planowane w oparciu o harmonogram sesji egzaminacyjnych, co daje nam możliwość zaliczenia egzaminu od razu po kursie. Radiooperator SRC to wymagające zajęcie, które wiąże się z odpowiedzialnością i pełnym zaangażowaniem. 

Radiooperator SRC

Niezwykle ważne jest to, że bez licencji radiooperatora SRC VHF nie możemy prowadzić korespondencji radiowej na morzu. Wyjątkiem jest sytuacja zagrożenie życia, gdzie wezwanie pomocy jest koniecznością. Na każdym jachcie wyposażonym w radiostację musi znajdować się chociaż jedna osoba z uprawnieniami do obsługi. Licencja radiooperatora SRC to patent uprawniający do prowadzenia jachtów i dokument niezbędny do czarteru jachtu. W skład załogi wchodzi co najmniej jedna osoba będąca certyfikowanym radiooperatorem.

Poszukując takiego kursu warto odwiedzić strony internetowe, gdzie nowoczesne szkolenia dają sporo możliwości. Nie bez znaczenia jest solidna kadra szkoleniowa, która doskonale przekaże swoją wiedzę. Kurs SRC cieszy się uznaniem na rynku. 

Tags:

About the author

Wysokiej jakości wędka i nie tylko – na co pozwala sklep wędkarski?

Brak komentarzy

Jak uzyskać świadectwo radiooperatora?

Brak komentarzy

Prawdziwa gratka, czyli profesjonalny kurs

Brak komentarzy

Kurs Essential Navigation & Seamanship, a więc kursy nawigacji morskiej

Brak komentarzy

Jacuzzi dmuchane – sposób na odpoczynek w domowym zaciszu

Brak komentarzy

Rozpoczynamy przygodę z marinami

Brak komentarzy