ODZIEż SPORTOWA

Jaką maskę antysmogową wybrać, aby bezpiecznie uprawiać sport?

by on 18 kwietnia, 2019, Brak komentarzy

W dzisiejszych czasach zanieczyszczenie powietrza potrafi się bardzo dać we znaki. Szczególnie w dużych miastach takich jak Kraków czy Wrocław, jakość powietrza bywa bardzo zła, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. W takie dni osoby starsze, a także kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby z różnego rodzaju schorzeniami układu oddechowego są szczególnie narażone na negatywne skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Coraz popularniejsze stają się maski antysmogowe. Na jaką maskę antysmogową warto się zdecydować?

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając maskę antysmogową

Zadaniem masek antysmogowych (znanych również jako maski przeciwpyłowe) jest ograniczenie kontaktu użytkownika z zanieczyszczonym powietrzem. Aby maska dobrze spełniała swoje zadanie, musi przede wszystkim dobrze przylegać do twarzy. Nieszczelna maska jest bezużyteczna, bowiem powietrze zamiast być przepuszczane przez filtr, dostaje się i tak bezpośrednio do płuc. 

Kupując maskę należy zwrócić uwagę na filtr. Najlepsze filtry HEPA są wykonane ze szkła spiekanego i gwarantują zatrzymanie zanieczyszczeń w rozmiarze nawet 0,3 µm, a co za tym idzie także zatrzymanie alergenów, wirusów, grzybów i innych. Dobrym wyborem są maski, w których połączono filtr HEPA z filtrem węglowym, bowiem zatrzymują one nie tylko pyły, ale także nieprzyjemne zapachy.

Sprawdź maski antysmogowe w sklepie DragonMask.pl

Tags:

About the author

Modne legginsy

Brak komentarzy

Jakie zimowe kurtki Nike są obecnie w modzie?

Brak komentarzy

Dresy marki Nike

Brak komentarzy

Jak się ubrać do biegania?

Brak komentarzy

Najlepsze rzeczy marki Adidas

Brak komentarzy

Koszulki adidas

Brak komentarzy