BUTY SPORTOWE

Jak wybrać buty trekkingowe dla dziecka?

by on 24 września, 2019, Brak komentarzy

Buty trekkingowe sprawdzają się w wielu sytuacjach, mogą być noszone podczas weekendowych wypadów za miasto, wędrówek górskich oraz klasycznego trekkingu. Rodzice nie powinni zapominać o tym, że takie obuwie jest potrzebne nie tylko im, ale również ich pociechom. Czym się kierować, chcąc kupić dziecku buty trekkingowe?

Najważniejsze zasady

Buty trekkingowe dla dzieci powinny być wysokie, taki model obuwia będzie stabilizował kostkę i pomoże uchronić malca przed kontuzją podczas ewentualnego upadku. Warto zwrócić uwagę również na to, by podeszwy były antypoślizgowe, jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy ścieżka może okazać się oblodzona. Wybierając obuwie trekkingowe dla dziecka warto zwrócić uwagę również na to, by buty miały gumowy nosek, ponieważ zabezpieczy on dziecko przed stłuczeniem palców w przypadku uderzenia stopą o kamień, dodatkowo ochroni buty przed zbyt szybkim ścieraniem. Dobrze zwrócić uwagę także na sposób zapinania butów, małe dzieci nie poradzą sobie ze sznurowaniem  obuwia, lepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu na rzepy.

Jaki rozmiar wybrać?

Bardzo ważne jest, aby trekkingowe buty dla dzieci miały odpowiedni rozmiar, za małe lub za duże obuwie z pewnością okaże się niewygodne, ponadto z czasem może okazać się przyczyną powstania wady stóp. Buty dziecięce powinny być nieco większe niż stopa, jednak luz powinien być nie większy niż 4-6 mm. Co ważne, wolne miejsce ma pozwalać na założenie grubszych skarpetek, co może okazać się konieczne w okresie jesienno-zimowym.

Buty trekkingowe dla dzieci dostępne w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://www.polarsport.pl/buty/buty-dla-dzieci.html

Tags:

About the author

Buty Fischer – najlepsze obuwie narciarskie

Brak komentarzy

Zalety noszenia butów męskich Adidas

Brak komentarzy

Jak dobrze wybrać halówki piłkarskie?

Brak komentarzy