SPORTY WODNE

Jak uzyskać świadectwo radiooperatora?

by on 5 grudnia, 2021, Brak komentarzy

UKE świadectwo radiooperatora to pojęcie, jakim interesuje się coraz więcej osób. Zachowanie bezpieczeństwa na morzu jest bardzo ważne, przy czym w załodze morskiej musi być choć jedna osoba, która potrafi obsługiwać radiowe urządzenia. Czym cechuje się świadectwo radiooperatora? Jak uzyskuje się UKE pozwolenie radiowe? Czym jest UKE?

UKE świadectwo radiooperatora

kursy ryaUrządzenia radiowe nadawcze i nadawczo-odbiorcze są niezbędne w radiokomunikacji morskiej, lotniczej, w żegludze śródlądowej i w służbie radiokomunikacji amatorskiej. W celu obsługiwania takich sprzętów trzeba posiadać świadectwo radiooperatora. UKE to Urząd Komunikacji Elektronicznej, jaki wydaje taki dokument. Prezes Urzędu wymaga złożenia pozytywnego wyniku egzaminu, który potwierdza umiejętności i wiedzę osoby pragnącej uzyskać świadectwo radiooperatora. Nie należy zapominać także o udokumentowaniu odbytej praktyki.

UKE pozwolenia radiowe

Okazuje się, że do nadawania w amatorskich pasmach uprawnia pozwolenie radiowe UKE. Jeżeli chcemy je uzyskać, należy przedstawić w UKE świadectwo radiooperatora. Można je uzyskać za pomocą zdania państwowego egzaminu. Jednym z rodzajów jest świadectwo klasy A, które uprawnia do obsługi wszelkich urządzeń radiowych w każdej amatorskiej częstotliwości. Plusem jest fakt, że można ubiegać się dzięki temu o pozwolenie kategorii 1. W dniu przystępowania do takiego egzaminu trzeba mieć ukończone 15 lat.

Pozwolenie radiowe UKE to ważny dokument, jaki jest wskazany w prawnych przepisach, tutaj zobaczysz jak go zdobyć https://fairwinds.pl/jak-uzyskac-pozwolenie-na-radiostacje-na-jachcie/.

Tags:

About the author

Wysokiej jakości wędka i nie tylko – na co pozwala sklep wędkarski?

Brak komentarzy

Kurs SRC – czym się cechuje?

Brak komentarzy

Prawdziwa gratka, czyli profesjonalny kurs

Brak komentarzy

Kurs Essential Navigation & Seamanship, a więc kursy nawigacji morskiej

Brak komentarzy

Jacuzzi dmuchane – sposób na odpoczynek w domowym zaciszu

Brak komentarzy

Rozpoczynamy przygodę z marinami

Brak komentarzy