SPORT

Jak kupić odpowiednie narty?

by on 12 listopada, 2019, Brak komentarzy

Wybranie odpowiednich nart jest zdecydowanie ważniejsze niż mogłoby się wydawać. Czym należy się zatem sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze nart?

W przypadku nart tradycyjnych rekomendowane jest wybieranie nart dłuższych niż wzrost użytkownika. Z kolei inna jest charakterystyka nart carvingowych. Użytkownik powinien wybrać produkt, którego długość będzie od 10 do 15 cm krótsza od wzrostu. Oczywiście nie jest to reguła, ponieważ wszystko uzależnione będzie od uprawianego stylu narciarskiego. Rekomendowane jest zatem skonsultowanie swojej decyzji ze specjalistą.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że im krótsze będą narty, tym lepiej można będzie nimi manewrować. W ten sposób niestety użytkownik straci na trzymaniu się krawędzi. Nie jest zatem zalecane uzyskiwanie dużych prędkości. Ponadto dłuższe narty (https://www.polarsport.pl/skitouring-rakiety/narty.html) będą zdecydowanie trudniejsze jeżeli chodzi o prowadzenie, dlatego rekomendowane są osobom doświadczonym.

Narty dla kobiet i dzieci

Warto również wiedzieć, że zdecydowana większość producentów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła do swojej oferty produkty przeznaczone dla kobiet oraz dzieci. Narty dla pań są nie tylko krótsze, ale również zdecydowanie łatwiejsze jeżeli chodzi o manewrowanie. Ponadto kobiece narty charakteryzują się znacznie bardziej wyrafinowanym wzornictwem. Produkty skonstruowane są bowiem pod damską sylwetkę.

Tags:

About the author

Co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody z narciarstwem?

Brak komentarzy

Chroń swoje oczy na nartach!

Brak komentarzy

Czym jest żel energetyczny?

Brak komentarzy

Kurtki Rossignol czyli znakomity stosunek ceny do jakości

Brak komentarzy

Szybka nauka jazdy na nartach dla dzieci!

Brak komentarzy

Dlaczego jazda na nartach jest tak popularna? Prosta nauka jazdy na nartach

Brak komentarzy