BEZ KATEGORII

Jak działa pulsometr?

by on Marzec 1, 2016, Brak komentarzy

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się uprawianie różnych sportów lekkoatletycznych. Wśród nich najbardziej lubiany i modny jest tzw. jogging, czyli po prostu bieganie.

Nikogo nie dziwi dzisiaj widok biegających w różnych miejscach osób, które sport ten uprawiają o różnych porach dnia i roku.

Wraz z rozwojem mody na bieganie, na rynku pojawiło się wiele różnych urządzeń i gadżetów dla biegaczy. Jednym z nich jest właśnie pulsometr.

Przykładowy model pulsometra

Do czego służy pulsometr i jak działa?

Pulsometr jest urządzeniem, które może nam się przydać nie tylko do biegania. Może on pomóc w poprawie rezultatów treningów także w innych dziedzinach sportu.

Stosowanie pulsometru pokazuje informacje o pracy naszego serca i liczbę spalonych kalorii. Dzięki tym informacjom możemy w lepszy i bardziej efektywny sposób zarządzać swoim treningiem. Prawie wszystkie współczesne pulsometry są również wyposażone w zegarek i stoper, co znacząco zwiększa ich funkcjonalność.

Klasyczny pulsometr jest zestawem składającym się z dwóch części. Pierwsza z nich to opaska na klatkę piersiową, która zbiera wszelkie informacje o naszym oddechu i rytmie pracy serca. Wszystkie te informacje przesyłane są następnie do niewielkiego urządzenia w formie zegarka i tam wyświetlane na niewielkim ekranie, tak aby osoba trenująca mogła je zawsze w prosty sposób przeczytać.

Tags:

About the author

Dlaczego warto ćwiczyć z ławeczką do brzuszków?

Brak komentarzy

Bieżnia bez wiekowych ograniczeń

Brak komentarzy

Ćwiczenia ze stepperem

Brak komentarzy

Mata do ćwiczeń zapewnia odpowiednią amortyzację i chroni przed urazami

Brak komentarzy

Zalety i wady treningu na rowerku stacjonarnym

Brak komentarzy

Ruch czy odżywanie – co jest ważniejsze przy odchudzaniu?

Brak komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *