BUTY SPORTOWE

Jak dobrze wybrać halówki piłkarskie?

by on 15 sierpnia, 2018, Brak komentarzy

Kiedy kończy się piłkarski sezon letni i nadchodzi okres gry w piłkę nożną pod dachem, musimy zacząć się rozglądać za dobrym obuwiem. Do gry w piłkę nożną na hali przeznaczone są buty halówki lub torfówki. Halówki świetne się spisują na gładkich powierzchniach, a torfówki na sztucznych nawierzchniach typu sztuczna trawa.

Jeżeli używamy halówek dość często, nie wolno na nich absolutnie oszczędzać. Najważniejsze w całym procesie zakupu halówek jest ich odpowiednie dopasowanie. Obuwie przeznaczone na halę powinno być jak najdokładniej dopasowane do stopy. Musi posiadać odpowiedni system, który gwarantuje stabilizację tak stawu skokowego, jak i śródstopia. W butach z wyższej półki taka technologia pozwala na uchronienie tych części ciała przed urazami, które są powszechnie spotykane w tym kontaktowym sporcie.

Ważną rolę w halówkach spełniają również: wkładka do butów, która ma za zadanie utrzymać stopę w jednej pozycji oraz specjalna stójka, która wraz ze wzmocnioną piętą stabilizuje stopę.

Jeśli chodzi o sprawy czysto sportowe, to najważniejszą sprawą w wyborze dobrej halówki jest cholewka oraz szpic. Tutaj ważne jest, aby but był elastyczny oraz dawał jak największą swobodę ruchu.

Bardzo ważnym aspektem każdej halówki jest podeszwa. Dobre buty halowe muszą mieć znakomitą przyczepność i amortyzację, gdyż wpływają nie tylko na dynamikę i zwrotność podczas gry, ale także zapobiegają poślizgom, a co za tym idzie kontuzjom.

Tags:

About the author

Buty Fischer – najlepsze obuwie narciarskie

Brak komentarzy

Zalety noszenia butów męskich Adidas

Brak komentarzy

Jak wybrać buty trekkingowe dla dziecka?

Brak komentarzy