AKCESORIA

Hamaki do biwakowania

by on 14 marca, 2022, Brak komentarzy

W Polsce rośnie zainteresowanie biwakowaniem. Niezależnie od tego, czy jest to po prostu biwakowanie w lesie, czy są to podejmowane przez nas działania w stylu survivalowym, potrzebny jest ekwipunek. Hamak turystyczny zalicza się do tych najbardziej istotnych rzeczy, jakie raczej będą nam potrzebne.

Spanie w lesie – w hamaku czy na materacu?

Kiedy zaczniemy poszukiwać informacji odnośnie do biwakowania w lesie na przykład, to dostaniemy dwa rozwiązania odnośnie do spania na łonie natury. Możemy stosować namioty oraz różnego rodzaju materace lub hamaki turystyczne, w których śpimy.

Zastosowanie hamaka ma dla wielu osób w pewnym sensie znaczenie psychologiczne, ponieważ jesteśmy w stanie spać na dość dużej wysokości nad ziemią. Stwarza to dystans pomiędzy nami a dzikimi zwierzętami, które szczególnie w nocy są bardzo aktywne.

Jakie hamaki kupować?

Oferta hamaków turystycznych jest na naszym rynku dość duża, dlatego, kiedy chcemy wybrać taki ekwipunek, to możemy mieć całkiem niezły dylemat. Warto pamiętać, że hamaki dzielimy na minimum dwie kategorie.

Pierwsza to hamaki survivalowe, druga to hamaki wypoczynkowe. Kiedy mówimy o hamakach turystycznych, to przeważnie mamy na myśli pierwszy rodzaj.

Hamaki do biwakowania na lonie natury, muszą spełniać zadecydowanie wyższe wymagania, szczególnie pod kątem wytrzymałości, wagi o raz gabarytów.

Hamak biwakowy jest przez nas często przenoszony w plecaku, bardzo często w górzystym terenie i dlatego, musi zajmować jak najmniej miejsca, być jak najlżejszy, a jednocześnie wytrzymały.

Hamaki dostępne na stronie DobreNarty.pl

Tags:

About the author

Wybierz parę nart z paskami na podstawie wagi i zwrotności

Brak komentarzy

Plecak Patagonia- czy to idealny model plecaka w góry?

Brak komentarzy

Jak działaja ogrzewacz do rąk?

Brak komentarzy

Naszywki na ubrania – które wybrać?

Brak komentarzy

Z czego produkuje się nieśmiertelniki?

Brak komentarzy

Kaski narciarskie dla dzieci i dorosłych

Brak komentarzy