SPRZęT WSPINACZKOWY

Czym jest magnezja i kto powinien ją stosować?

by on 1 kwietnia, 2021, Brak komentarzy

Sport, szczególnie ten profesjonalny wymaga wyrzeczeń, ale nie oznacza to tego, że również amatorzy są pozbawieni tej możliwości. Szczególnie ogromny wysiłek fizyczny ma miejsce w sportach siłowych takich jak podnoszenie ciężarów czy inne dyscypliny, które bazują na dużej sile, ale też na tym, żeby zawodnikom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Jedną z rzeczy, która zwiększa bezpieczeństwo zawodników jest magnezja. Czym ona jest i dlatego warto jej używać? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czym jest magnezja?

Magnezja to hydroksowęglan magnezu stosowany zarówno przez sportowców uprawiających sporty siłowe, ale też przez wspinaczy oraz lekkoatletów, dla których najważniejszą rzeczą jest bardzo dobry uchwyt, co finalnie ma przełożenie na osiągnięty rezultat. Korzystanie z magnezji chroni dłonie przed wypuszczeniem z nich ciężkich przedmiotów i stabilizuje chwyt. Dzięki wchłanianiu wilgoci sprawia, że ręce nie pocą się w takim stopniu, a jest to bardzo istotne, szczególnie dla sportowców.

Jej dużym plusem są niewielkie rozmiary, jak i cena, ponieważ jest to zazwyczaj niewielka kostka, którą można schować praktycznie wszędzie, a dobrej jakości magnezję można kupić już za około 10 zł – www.polarsport.pl/wspinaczka/woreczki-magnezja.html.

Magnezja dla amatorów? Jak najbardziej!

Korzystanie z magnezji daje sportowcowi dużo komfortu, jednak można ją znaleźć nie tylko podczas oficjalnych zawodów, ale też na amatorskich zawodach. To, że ktoś nie uprawia sportu zawodowo, nie oznacza, że ma się go narażać na poważne urazy, a w przypadku sportów siłowych nawet na utratę życia. 

Amatorzy powinni stosować magnezję nawet w takich miejscach jak siłownia i jest to o wiele lepsze rozwiązanie od rękawiczek, które daje więcej komfortu i dzięki temu można poprawiać wyniki, a nie bez powodu mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach.

Tags:

About the author

Czekan turystyczny – kompendium wiedzy

Brak komentarzy

Dlaczego warto posiadać raki w górach?

Brak komentarzy