SPORT

Czy istnieją nieprzemakalne plecaki turystyczne?

by on 18 grudnia, 2018, Brak komentarzy

Turyści wybierający się w góry bardzo skrupulatnie dobierają wszystkie elementy swojego wyposażenia. Oprócz ubrań, żywności i sprzętu elektronicznego, należy pamiętać o najważniejszym, czyli plecaku w który to wszystko zostanie włożone.

plecaki turystyczne

Plecak a deszcz

Wraz ze śledzeniem prognoz pogody sen z powiek zmywają wszystkim zapowiedzi możliwego deszczu. Każdy turysta zaczyna się wtedy zastanawiać, czy posiada na pewno plecak turystyczny, który uchroni cały dobytek przed wilgocią i nie pozwoli na ich zniszczenie. Nie chodzi jednak tylko o straty materialne ale również o komfort i bezpieczeństwo, ponieważ posiadanie wszystkich rzeczy zamokniętych i spędzanie w nich czasu, jest krótką drogą do bardzo poważnego przeziębienia.

Jak chronić?

Niestety tutaj musi pojawić się bardzo zła wiadomość dla osób, którym może się wydawać, że posiadają plecak wodoodporny. Raczej na pewno nie posiadają, ponieważ takie plecaki są niezwykle rzadko spotykane.
Powodem tego jest oczywiście cena. Da się wykonać plecak z odpowiedniego materiału, posiadającego wodoodporne zamki i tak zaprojektowanego, aby spływająca woda nigdzie się nie dostawała, jednak byłby to na tyle duży koszt, że w żaden sposób nie mógłby konkurować z innymi sposobami na ochronę plecaka przed wilgocią.
Najlepszą forma ochrony są specjalne pokrowce, które pasują właściwie na wszystkie plecaki turystyczne dostępne na rynku. Zakłada się je w razie potrzeby na cały plecak, całkowicie uniemożliwiając dostanie się pod niego wody. Koszt takiego pokrowca to zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Tags:

About the author

Czym jest żel energetyczny?

Brak komentarzy

Szybka nauka jazdy na nartach dla dzieci!

Brak komentarzy

Dlaczego jazda na nartach jest tak popularna? Prosta nauka jazdy na nartach

Brak komentarzy

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

Brak komentarzy

Pierwsze kroki na stoku narciarskim – jak się przygotować?

Brak komentarzy