DESKI

Czy deskorolka elektryczna to dobry prezent dla dziecka?

by on 20 listopada, 2020, Brak komentarzy

Zakup ciekawego prezentu dla dziecka nie jest łatwy. Żyjemy w czasach, w których wszystko jest w zasięgu ręki. Znalezienie czegoś, co spodoba się dziecku i zaimponuje mu, może być prawdziwym wyzwaniem. Jednym z ciekawszych pomysłów na prezent jest elektryczna deskorolka. Czy nadaje się na prezent dla dziecka? Na co zwracać uwagę wybierając model? O czym powinno się pamiętać?

Przede wszystkim prędkość

Elektryczna deskorolka może rozpędzić się aż do 40 km na godzinę. To bardzo duża prędkość, biorąc pod uwagę, że nie potrzeba żadnych uprawnień do prowadzenia deskorolki. Kupując sprzęt dla dziecka, zdecydowanie powinno się unikać modeli, które mogą osiągać taką prędkość. Zdecydowanie bardziej bezpieczne będą te, które rozpędzają się do 15 km na godzinę. Jest to całkiem imponująca prędkość, ale równocześnie nie jest ona aż tak groźna. Dziecko będzie miało więcej czasu na reakcję i zapobiegnięcie wypadkowi. Również upadek z elektrycznej deskorolki przy takiej prędkości będzie mniej niebezpieczny.

Wzory dla dzieci

Z racji tego, że deskorolki są kierowane do różnych grup wiekowych, to są one dostępne w różnych wzorach. Część z nich jest dostosowana właśnie do dzieci. Modele te mają mniejsze podesty, które są dopasowane do małych stóp. Poza tym mają szatę graficzną, która może przypaść szczególnie do gustu najmłodszym. Często można spotkać deskorolki w żywych kolorach oraz z bohaterami ulubionych kreskówek malucha. Takie deskorolki z pewnością spodobają się obdarowanemu dziecku, które chętnie będą z nich korzystały.

Tags:

About the author