SPORT

Co daje karimata na wakacjach?

by on 11 października, 2018, Brak komentarzy

Wakacje spędzane w górach są z pewnością jednymi z najciekawszych i najaktywniej spędzanych chwil w życiu. Ogromne przestrzenie, monumentalne góry, przepiękne widoki i nieco survivalu, sprawiają, że te kilka, bądź kilkanaście dni w górach, pozostaje na długo w pamięci. Jednak żeby tak się stało, konieczne jest odpowiednie przygotowanie w sprzęt do takich wakacji. jadąc w góry koniecznie trzeba zabrać rzeczy, których zdecydowanie nie bierze się na wakacje w Sopocie.

Czym jest karimata?

Jednym z takich niezbędnych do życia w górach sprzęcie, a całkowicie nieprzydatnym np. w hotelowym pokoju, jest karmiata.
Jest to z pozoru zwykły kawałek materiału, być może piankowy na pierwszy rzut oka, która posiada wymiary po rozłożeniu zbliżone do wzrostu człowieka. Zadaniem karimaty jest zapewnianie ciepła i ochrony przed wilgocią podczas spania na ziemi, podłodze lub innej niesprzyjającej powierzchni.

karimata

Jak wybrać karimatę?

Wybór takiej karimaty nigdy nie jest zdaniem łatwym. Najprościej oczywiście dobrać jej rozmiar: wystarczy żeby właściciel się na niej mieścił.
Dużym problemem dla wielu osób jest wybór konkretnej grubości. Im grubsza karimata, tym wygodniejsza. Niestety wraz z tym rośnie równocześnie jej waga, co w przypadku noszenia i tak już przepełnionego plecaka, może powodować bardzo duże nieprzyjemności z tego powodu. Jak więc widać wybór konkretnej karimaty pełen jest tego typu kompromisów.

Tags:

About the author

Czym jest żel energetyczny?

Brak komentarzy

Szybka nauka jazdy na nartach dla dzieci!

Brak komentarzy

Dlaczego jazda na nartach jest tak popularna? Prosta nauka jazdy na nartach

Brak komentarzy

Jak kupić odpowiednie narty?

Brak komentarzy

Nordic walking w walce o szczupła sylwetkę

Brak komentarzy

Pierwsze kroki na stoku narciarskim – jak się przygotować?

Brak komentarzy