AKCESORIA

Cementowe hantle – co warto o nich wiedzieć?

by on 14 maja, 2019, Brak komentarzy

W wielu profesjonalnych siłowniach można znaleźć cementowe hantle do ćwiczeń, które z praktycznego punktu widzenia niczym nie różnią się od żeliwnych konkurentów. Pamiętać należy jednak o tym, że cementowe ciężarki do ćwiczeń są niestety bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Przy niektórych ćwiczeniach problemem może okazać się również to, że hantla cementowa ma dość spore rozmiary. 

Jakie można wykonywać ćwiczenia?

Hantle (n. takie https://www.fightershop.com.pl/c239-hantle) cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ dzięki nim można wykonywać bardzo wiele ćwiczeń. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą popracować nad mięśniami torsu. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście wyciskanie hantli za pleców albo wyciskanie francuskie hantelką w pozycji leżącej. Ciężarki do ćwiczeń można wykorzystać również do wielu innych partii mięśniowych. 

Hantle z uchwytami

Osoby początkujące powinny rozejrzeć się przede wszystkim za hantlami z uchwytami, które najczęściej wykonane są z neoprenu. Uchwyty zapinane są na rzepy, dzięki czemu nie ma ryzyka wyślizgnięcia się handli z dłoni. Największą wadą zapinanych uchwytów jest to, że powierzchnia ta dobrze wchłania wilgoć. Przy dłuższych ćwiczeniach może pojawić się bardzo nieprzyjemny zapach. Warto wspomnieć także i o tym, że tradycyjne hantle mogą zostać również zastąpione przez hantle typu kettlebell, które mają wielu zagorzałych zwolenników.

Tags:

About the author

Wybieramy namiot turystyczny na górskie wędrówki

Brak komentarzy

Kamera sportowa – ciekawy gadżet

Brak komentarzy

Jaka torba sportowa?

Brak komentarzy

Basen – rozrywka dla każdego

Brak komentarzy

Jaki plecak męski Nike wybrać?

Brak komentarzy

Kije trekkingowe sposobem na aktywny wypoczynek

Brak komentarzy